BARIŞ ARYAY

1974 Yılında istanbulda doğdu. İlk öğreniminden sonra iki sene Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarında keman eğitimi ,arkasından 9 sene İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarında trompet ve piyano eğitimi aldı. Yaşua oda orkestrası ile Türkiye’nin çeşitli yerlerinde konserler verdi.
Bu dönemde yapmış olduğu beste çalışmalarını Sinan ERKOÇ,Gökhan TEPE, Reyhan KARACA,Seçil,Ecem,Erdal,Metin AROLAT gibi bir çok sanatçı ile paylaştı. Kerim Tekin’in Meral Konrat ile çektiği Yaz Aşkım filminin hem müziklerini hemde Kerim Tekinin filmdeki dublajını yaptı.
Bu arada fetih filmi için ilk yapılan animasyon filminin müziklerini ve efektlerini yaptı.

Tunç Okanın yönetmenliğini ve senaristliğini yaptığı Jenerik müziğini Büyük yorumcu Nilüfer’in okuduğu UMUT ÜZÜMLERİ , başrollerini Özgürcan Çevik,Cezmi Baskın ve Tarık Pabuççuoğlunun paylaştıkları Şevkat Yerimdar ve başrollerini Ali Sunal’ın oynadığı YUSUF YUSUF film müziklerini yaptı.
Halen dizi müzikleri, film müzikleri ve jingle konusunda faliyet göstermekte olup 1999 yılından beri aktif olarak reklam filmi ve tanıtım filmi konusunda çalışmakta olan ARTHOUSE şirketinin kurucu ortaklığını yapmaktadır.